Müşteri Hattı - Genel Koşullar
» Anasayfa » Şirket Profili » Hizmetlerimiz » Referanslar » Randevu Talebi » İnsan Kaynakları » İletişim

 
Adwords Reklamları Başarı İçin İpuçları

Google AdWords’de, hepsi sonuç içindir. Optimizasyon, maliyetleri yükseltmeden, hesabınızın kalitesini ve performansını artırarak istediğiniz sonuçları almak için gerekli adımları atma anlamına gelir. Reklam kampanyalarınızda başarıya ulaşmanıza yardımcı olmak için bu optimizasyon stratejilerini tasarladık.

 1. Reklam hedeflerinizi belirleyin.
 2. Hesabınızı maksimum verimlilik elde etmek için düzenleyin.
 3. İlgili anahtar kelimeleri ve yerleşimleri seçin.
 4. Mesajı doğrudan ileten ve hedeflenmiş reklamlar yaratın.
 5. Web sitenizi ziyaretçilerin istediğiniz işlemi yapmalarını sağlamak üzere optimize edin.
 6. Hesap performansınızı izleyin.
 7. İstediğiniz sonuçları almak için kampanyalarınızı test edin ve değiştirin.
 1. Reklam hedeflerinizi belirleyin.

Optimizasyon stratejiniz kampanyalarınız için tanımladığınız hedeflere bağlıdır.

Aklınızda belirli hedefler varken, hedeflerinize ulaşmak için stratejik olarak çalışabilir, performansınızı izleyebilir ve istediğiniz sonuçları almak için gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Aşağıda, bazı tipik hedefler ve her bir hedef için örnek odaklanma alanları açıklanmıştır:

"Daha fazla tıklama istiyorum."
Anahtar kelimeler ve yerleşimlere odaklanın. Reklam Gruplarınıza anahtar kelimeler ve siteler ekleyerek reklamınızın görünürlüğünü artırın.

"Tıklama oranımı (TO) artırmak istiyorum."
Reklam kalitesi üzerinde odaklanın. Reklamlarınızı gözden geçirerek daha fazla tıklama alın ve yüksek oranda hedeflenen anahtar kelimeler ve yerleşimler seçerek ve negatif anahtar kelimeler kullanarak fazladan gösterimleri giderin.

"Yatırımlarımın getirisini artırmak istiyorum."
Öncelikle, doğru hedef kitlenin dikkatini çekmek için reklamlarınız ve anahtar kelimeleriniz ve yerleşimleriniz üzerinde odaklanın. Sonra, web siteniz üzerinde odaklanın. Açılış sayfanızın ve sitenizin, kullanıcıların reklamlarınızın sunduklarını bulabilecekleri şekilde düzenlendiğinden emin olun.

 2. Hesabınızı maksimum verimlilik elde etmek için düzenleyin.

İyi yapılandırılmış bir hesap kolay yönetilir ve hedef kitlenizi etkili bir şekilde hedeflemenize olanak sağlar.

Kampanyalarınızı konuya göre düzenleyin.
Ürün serilerinizin, kaynaklarınızın veya markalarınızın her biri için ayrı kampanyalar yaratın. Bu, reklamlarınızı daha kolayca izlemenize ve kampanyanızın performansını artırmak için gerekli ayarlamaları yapmanıza yardımcı olur. Her bir kampanyayla ne elde etmek istediğinizi kendinize sorun. Ardından, kampanyanızı bu hedefe göre yapılandırın. Hesabınızın yapısıyla ilgili şekle bakın ve daha fazla bilgi edinin.

Doğru dilleri ve yerleri hedefleyin.
Her bir kampanya için, reklamlarınızın belirli dilleri ve yerleri hedeflemesini tercih edebilirsiniz (aynı zamanda, bütçenizi ve diğer ayarlarınızı seçebilirsiniz). Yalnızca işinizle alakalı dilleri ve yerleri hedeflediğinizden emin olun. Örneğin, ürünlerinizi işletmenize belirli bir uzaklıktaki yerlere sevk ediyorsanız, 'Tüm Ülkeler' yerine, söz konusu alanla ilişkili ülkeyi, bölgeyi veya şehri hedefleyin.

Hedefi belirgin reklam grupları oluşturun.
Kampanyalarınızda olduğu gibi, reklamlarınızın en nitelikli kullanıcılara erişmesini sağlamak için her bir reklam grubu tek bir ürün veya hizmeti merkez almalıdır. Bir anahtar kelime ya da yerleşim listesi oluşturun ve ardından bunları ilişkili reklam gruplarına ayırın. Bu listeyle doğrudan ilgili reklamlar yaratın. Örneğin, mp3 çalar satıyorsanız ve düzenlediğiniz kampanyalar markaları temel alıyorsa, her bir markanın modellerini temel alan birden fazla reklam grubu oluşturun.

Reklam gruplarında yinelenen anahtar kelimelerden kaçının.
Google belirli bir anahtar kelimeyle ilgili olarak her bir reklamveren için yalnızca tek bir reklam gösterdiğinden, farklı reklam gruplarına veya kampanyalara yinelenen anahtar kelimeler eklemek gerekmez. Özdeş anahtar kelimeler birbirleriyle yarışırlar ve daha iyi performans gösteren anahtar kelime reklamınızı tetikler.

Tek bir ürünün/hizmetin ve birden çok ürünün/hizmetin reklamını yapan örnek kampanyaları inceleyin.

 3. İlgili anahtar kelimeleri ve yerleşimleri seçin.

Anahtar kelimeleriniz ve yerleşimleriniz hedeflerinizle ne kadar alakalı olursa, potansiyel müşterilerinize o kadar kolay erişebilirsiniz.

Anahtar kelime hedefli kampanyalar

Anahtar kelimelerinizi dikkatli seçin.
Reklam grubunuzun ve açılış sayfanızın temasıyla doğrudan ilişkili olan belirgin anahtar kelimeler ekleyin. İdeal reklam görünürlüğü için, tekil veya çoğul halleriyle beraber alakalı anahtar kelime varyasyonlarını ekleyin. Uygunsa, konuşma diline özgü terimler, alternatif yazımlar, eşanlamlılar ve ürün numaraları veya seri numaraları kullanmayı düşünün. Anahtar Kelime Aracı, olası anahtar kelimeler listesi oluşturmaya yardımcı olabilir.

Anahtar kelime eşleme seçeneklerinden yararlanın.
Anahtar kelimelerinizin bazılarıyla daha fazla sayıda reklam gösterimi, bazılarıyla ise daha az sayıda gösterim ancak potansiyel olarak daha fazla sayıda tıklama elde edersiniz. Anahtar kelime eşleme seçeneklerini stratejik olarak kullanarak en uygun potansiyel müşterilere erişebilirsiniz, gerçek TBM veya BGBM'nizi azaltabilir ve yatırım getirinizi artırabilirsiniz. Örneğin, alakasız reklam gösterimlerini azaltmak ve Kalite Puanınızı artırmak için negatif anahtar kelimeler kullanın.

Benzersiz anahtar kelime URL'leri kullanın.
Anahtar Kelime hedef URL'leri, kullanıcıları belirli bir açılış sayfasına göndererek, müşterinizin reklamınızı tetikleyen anahtar kelime için alaka düzeyi en yüksek sayfaya hemen ulaşmasını sağlar. Anahtar kelime tablonuzun üzerindeki 'Anahtar Kelime Ayarlarını Düzenle'yi tıklayarak, tek tek anahtar kelime URL'lerini düzenleyin.

Yerleşim hedefli kampanyalar

Yerleşimlerinizi dikkatli seçin.
Ürünlerinizle veya hizmetlerinizle alakalı web siteleri ve diğer yerleşimler ekleyin ve bunlardan yeterli sayıda seçtiğinizden emin olun. Ne kadar alakalı yerleşim hedeflerseniz reklamınızın gösterilme olasılığı da o kadar artar. Yerleşim seçmek için dört yol sağlıyoruz: URL'leri listeleme, konuları açıklama, konulara göz atma ya da demografi bilgilerini seçme. En etkili listeyi oluşturmak için, dört yöntemi de kullanmanızı öneririz.

Web sitesi bulmak ve seçmek için Yerleşim Aracını kullanırken, kullanılabilir yerleşimler listesindeki Reklam Biçimleri sütununa dikkat edin. Yalnızca belirli türdeki biçimleri yayınlıyorsanız; örneğin, sadece resim reklamlar veya sadece metin ve video reklamlar; sunmanız gereken biçim türlerini yayınlayan yerleşimleri seçtiğinizden emin olun.

 4. Mesajı doğrudan ileten ve hedeflenmiş reklamlar yaratın.

Reklamlarınızın içeriği kullanıcıların dikkatini çekmeli ve işinizi diğer içerikten ayırmalıdır.

Reklam metninize anahtar kelimeler ekleyin (anahtar kelime hedefli reklamlar için).
Reklamınızın yaptıkları aramayla ilişkili olduğunu kullanıcılara göstermek için, reklam metninize (özellikle başlığa) anahtar kelimeler ekleyin. Reklamınız kullanıcı Reklam Grubunuzdaki bir anahtar kelimeyi aradığında gösterilirse, anahtar kelime reklam metninizde kalın olarak görünür. Ayrıca, kullanıcılar ürünler ve hizmetler için arama yapma eğilimi gösterdiklerinden, hedefiniz markanın/şirket adının tanınmasını sağlamak değilse reklam başlığında şirket adı kullanmaktan kaçının.

Basit, dikkat çeken reklamlar yaratın.
Ürün veya hizmetinizi rakiplerinizden ayıran nedir? Bu önemli farklılaştırıcı noktaları reklamınızda vurgulayın. Sunduğunuz benzersiz özellikleri veya promosyonları açıklamaya dikkat edin.

Güçlü bir eyleme çağıran ifade kullanın.
Reklamınız, ürünün veya hizmetin yararlarının yanı sıra, harekete geçirici bir mesaj içermelidir. Harekete geçirici bir mesaj kullanıcıları reklamınızı tıklamaya teşvik eder ve açılış sayfanıza ulaştıklarında ne yapmalarını beklediğinizi tam olarak anlamalarını sağlar. Bazı eyleme çağıran ifadeler Satın Alın, Satın, Sipariş Verin, Göz Atın, Kaydolun ve Teklif Alın şeklindedir.

Her bir Reklam Grubunda birden fazla reklamı test edin.
Reklam hedefleriniz için neyin en etkili olduğunu görmek için farklı teklifleri ve eyleme çağıran ifadelere deneyin. Sistemimiz bir Reklam Grubundaki reklamları otomatik olarak döndürür ve daha iyi performans gösteren reklamı daha sık gösterir.

 5. Web sitenizi ziyaretçilerin istediğiniz işlemi yapmalarını sağlamak üzere optimize edin.

Son olarak, reklamlarınızın ziyaretçileri ne kadar başarılı bir şekilde dönüştürdüğünü web siteniz belirlediğinden, sitenizin kullanıcıların yapmalarını istediğiniz işlemi tamamlamalarına olanak sağlayacak şekilde tasarlandığından emin olun.

Kullanıcıları doğru açılış sayfasına yönlendirin.
Tipik İnternet kullanıcıları bir web sitesinde kalmaya veya başka bir siteye geçmeye hızlı bir şekilde karar verirler. Kullanıcılar reklamınızı tıkladıklarında, reklamınızda sunulan bilgileri veya ürünü açıkça gösteren bir iniş sayfasına ulaşmalıdır. Kullanıcılar reklamınızı tıklamalarını isteyen öğeyi hemen bulamazlarsa, dönüştürme yapmadan sitenizden ayrılmaları olasılığı yüksektir.

Etkili site içeriği oluşturma yöntemlerinizi sınayın.
Hangi web sayfası içeriğinin en iyi dönüşümleri getirebileceğine ilişkin tahminlerde bulunmak yerine, sizi Web Sitesi Doktoru'nu kullanmak yönünde teşvik ederiz. Bu araç açılış sayfanızdaki veya başka herhangi bir web sayfasındaki metnin, resimlerin ve düzenin farklı sürümlerini test etmenize olanak tanır. Sonuçlar size sayfanızdaki dönüşümü artırmanın ve yatırım getirinizi yükseltmenin en etkili yollarını gösterecektir.

Site tasarımınızı değerlendirin.
Sitenizin genel düzenini ve işlevselliğini yakından inceleyin. Çekici, kolayca gezilen ve bilgilendirici siteler daha karlı olma eğilimi gösterir. Sitenizin ne kadar iyi çalıştığı konusunda daha iyi bir fikir edinmek için Google Analytics'i kullanmayı düşünebilirsiniz.

Kullanıcı deneyimini dikkate alın.
Açılış sayfanızı ve web sitenizi tasarlarken veya yeniden tasarlarken, kullanıcı deneyimini yüksek bir öncelik olarak düşünün. Örneğin:

 • Önemli bilgileri ve resimleri, gözün doğal olarak ilk göreceği sol üst köşeye yerleştirin.
 • Kullanıcıların istediklerini üç veya daha az sayıda tıklamayla elde etmelerine yardımcı olun.
 • Açılır pencereleri ve altta görünen pencereleri engelleyin.
 • Kullanıcıların işlemleri tamamlamaları için basit bir süreç oluşturun.
Ziyaretçilerinize kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunma konusunda daha fazla bilgi edinmek için açılış sayfası ve site kalitesi kurallarımızı okuyun. 6. Hesap performansınızı izleyin.

Elde ettiğiniz sonuçları izlemek, yaptığınız yatırımdan yüksek bir getiri elde etmenize olanak sağlar.

Hesap istatistiklerinizi kontrol edin.
TO'nuz, ilk sayfa teklif tahminleri ve anahtar kelime durumunuz, reklamlarınızın performansının ne kadar iyi olduğunu gösteren başlangıç göstergeleridir. Hesap istatistikleriniz kampanya, reklam grubu ve anahtar kelime veya yerleşim düzeylerinde raporlanır. Tıklamalar, gösterimler, TO, ortalama TBM veya BGBM, maliyet, ortalama konum, dönüşüm oranı ve dönüşüm başına maliyeti içerir. Hesap performansını değerlendirme konusunda daha fazla bilgi edinin.

Raporlar oluşturun.
Kampanya düzeyinden anahtar kelime veya yerleşim düzeyine kadar, size tam olarak bilmek istediğiniz istatistikleri bildiren özel raporlar oluşturabilirsiniz.

Analitik web inceleme yöntemlerini kullanın.
Google Analytics kullanıcıların sitenizde yaptıklarını analiz etmenize olanak sağlar. Kullanıcı davranışıyla ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak, hedefe daha fazla yönelmiş ve verimli açılış sayfaları oluşturmanıza yardımcı olabilir.

 7. İstediğiniz sonuçları almak için kampanyalarınızı test edin ve değiştirin.

Kampanyalarınızı düzenli olarak optimize ederek kullanıcılarınızı ve piyasadaki eğilimleri takip edebilir ve bu sayede reklamcılık hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Kampanya performansınızı değerlendirin ve gerekli değişiklikleri yapın.
Reklam performansınızın sizi hedefinize ulaşmanız konusunda bilgilendirmesini sağlayın. Reklamlarınızı zaman içinde gözlemledikçe özellikle iyi (veya kötü) sonuç veren etmenleri fark edebilirsiniz. Örneğin, kullanıcıların reklam metninizdeki belirli bir harekete geçirme ifadesine yanıt vermediğini fark ettiğinizde bu reklamı silin ve başka bir şey deneyin. Hesap ayarlarınızı nasıl düzenleyeceğinizi öğrenin.

Farklı teklif seçenekleri deneyin.
Kampanyanız için Dönüşüm Optimize Edici kullanılabiliyorsa, bu özellik sayesinde dönüşümlerinizi artırıp edinme başı maliyetinizi azaltabilirsiniz.


Kaynak :Google

Eklenme Tarihi :15.05.2009

 
Devam Eden Projelerimiz...
 • Tokyapbims.com Seo Çalışması için Hitit Ajans'ı Tercih Etti.
 • SesliChattr.com Seo Çalışması için Hitit Ajans 'ı Tercih Etti.
 • Çikolata Sepetim Seo ve Web Tasarımı Devam Etmektedir
 • Akudent.Com Web Tasarımı için Hitit Ajans 'ı Tercih etti.
 • Beyzade Restaurant Seo için Hitit Ajans'ı tercih etti.
 • Tatilde.org  Seo için Hitit Ajans'ı Tercih Etti.
 • Hayaloğlu Nakliyat Seo Çalışması ve Web Tasarımı için HititAjansı Tercih Etti.
 • Magazinname.com Web TasarımıWeb Yazılımı ve Seo için Hitit Ajans'ı Tercih Etti
Haberler...
•  İnternetten Müzik İndirene Hapis !
•  Bilişim sektörü 2009'da büyüyecek!
•  İhmal virüsün yarısıdır
•  Bilişim projeleri için 10 Türk firması seçilecek!
•  Domain Satış Listesi
•  web tasarım ' da Kampanya
•  Videolarınızı sorunsuz izleyin
•  Şirketlere Web Sitesi Zorunluluğu
•  " www " 20 Yaşına Bastı
•  Telefon Görüşmeleri Artık Msn'den Daha Ucuz
•  Google Kısıtlama Getirildi!
•  Ajanlar Facebook'ta
•  Bu krizin sorumlusu mavi gözlü beyazlar
•  Sesli mesajları e-mail'e dönüştürüyor
•  TTNet 8 Mbit İnternet Tarifesini Kullanıma Açtı
•  Google Twitter.com u satın alıyor
•  İnternette dolaşmak çalışanı işe bağlıyor
•  Email Marketing
•  Kartvizit Tasarımı
•  Logo Tasarımı
•  Kurumsal Kimlik Çalışmaları
•  Elektronik Ticaret
•  Web Yazılım
•  Hitit Ajans Çalışma Prensibi
•  Google hakkında suç duyurusu
•  Çift sim kart, 4 dual bant
•  200 bin eve kablosuz internet
•  Google Haber Gazetesi
•  Kızını 27 yıl sonra Google'da buldu
•  Sitelerin gizli bilgileri herkese açıldı mı?
•  Tanımlı Türk hackerlardan Microsoft'a saldırı
•  Hosting Nedir?
•  Domain Nedir? Nasıl Çalışır ?
•  Yahoo, GeoCities'i kapatıyor
•  İnternet'te 224 milyondan fazla web sitesi var
•  Web korsanları hakim karşısında
•  Msn'e yasak geliyor.
•  Facebook'ta demokrasi rüzgarı
•  Apple iPhone oyunu için özür diliyor
•  Yahoo, Geocities'i kapatıyor
•  Çocukların bayramına uygun teknoloji
•  Hızlı internet rekabeti dizüstünde alevlendi
•  Microsoft'un CEO'su Türkiye'de
•  Cep telefonunuz devre dışı kalabilir!
•  Dünya teknolojiye 700 milyar dolar harcadı.
•  Grafik Tasarımı
•  Profesyonel Web Tasarımları
•  istanbulda matbaa
•  Seo Nedir ?
•  Neden SEO Yaptırmalıyım ?
•  Televizyonu unutup internetten izliyoruz
•  Tanımlı HP Mini 1000 Vivienne
•  30 Nisan Google Semineri Hakkında Yorumlar
•  Webtasarım'cılar için Firefox eklentileri
•  Site içi Optimizasyon
•  Rus İnterpolü doğruladı
•  İşte internetteki indirim oranları
•  Bu proje Google'ı tahtından indirir
•  Tellcom ve Superonline güçlerini birleştirdi
•  Merceği takan video da çekiyor
•  Win7 nasıl bir PC istiyor?
•  Google Dökümanlar'da yenilik
•  Domuz gribi nedir, nasıl bulaşır?
•  Domuz gribi iPhone'da
•  Youtube yasağı 1 yılını doldurdu!
•  web tasarımı ve web yazılımı fiyatları
•  Toshiba'dan yeni HD kamera
•  MSN'de eş aldatmaya boşama!
•  Bilgisayar kasası tarih oluyor
•  2009 Etkileşim Tasarım Konferansı
•  Microsoft'tan web tabanlı işletim sistemi; Gazelle
•  9 Yaşında Bir Yazılımcı
•  Petabyte Nedir ?
•  Koysepete.com İflas Etti
•  Google aramaya eklenen en yeni özellikler...
•  AMD'nin yeni adımı geleceğe ışık tutuyor.
•  Yeni bir alan adı uzantısı CO.TV yayında!
•  Dünyanın en hızlı elektrikli bisikleti satışta
•  Google Adwords Deneme Kuponları
•  AdWords'ün Avantajları
•  Adwords Reklamları Başarı İçin İpuçları
•  Google Adwords Reklamcılığı
•  Google'nin kurucusu ölü bulundu
•  İstanbul Çapa Web tasarım | web tasarımı
•  İstanbul Kadıköyde Web tasarım | web tasarımı
•  İstanbul Bakırköy de Web tasarım | web tasarımı
•  İstanbul Beşiktaş Web Tasarımı | web tasarım
•  Ankara Web tasarım | Çankaya | Kızılay Web tasarım
•  İstanbul Taksim Web Tasarımı | web tasarım
•  istanbul beylikdüzü Web Tasarımı
•  istanbul ümraniye web tasarımı | web tasarım
•  istanbul fenerbahçe Web Tasarımı
•  istanbul fatih web tasarımı | web tasarım
•  Kot Etek
•  istanbul web tasarımı | web tasarım
•  Sivas Web Tasarım | Web tasarımı
•  Adana Web Tasarımı | Web tasarım
•  Adana | Ceyhan Web tasarımı Hizmetleri
•  izmir web tasarımı | web tasarım
•  Plastik KART
•  Damacana Su
•  netload | knight online | gold bar satış
•  Googleye Reklam Vermek
•  Varis Çorapları | Protez
•  Bursa Web Tasarımı | Web Tasarım
•  Hesap Numaralarımız
•  Microsoft'tan ırkçı hata
•  Google kullanıcıları şaşkına döndü
•  Balıkesir Bandırma web tasarım | web tasarımı
•  1 ocak 2010 milli piyango çekili? sonuclary
•  Katalog tasarımı
•  Antalya Web Tasarım Web Tasarımı
•  Mobilya Takımları
Tüm Haberler
E-Mail Kaydı...
Boş Bırakmayınız !E-Mail Hatalı !
 


© 1997 - 2009 Tüm hakları HİTİT AJANS BİLİSİM TEKNOLOJİLERİ TİC. aittir.  En uygun çözünürlük 1024*768'dir.


Mobilya | web tasar�m | web tasar�m� | kurumsal web site tasar�m | Seo | Logo Tasar�m� | Kurumsal Kimlik �al��malar� | ERSAN