Müşteri Hattı - Genel Koşullar
» Anasayfa » Şirket Profili » Hizmetlerimiz » Referanslar » Randevu Talebi » İnsan Kaynakları » İletişim

 
Adwords Reklamlari Basari Için Ipuçlari

Google AdWords’de, hepsi sonuç içindir. Optimizasyon, maliyetleri yükseltmeden, hesabinizin kalitesini ve performansini artirarak istediginiz sonuçlari almak için gerekli adimlari atma anlamina gelir. Reklam kampanyalarinizda basariya ulasmaniza yardimci olmak için bu optimizasyon stratejilerini tasarladik.

 1. Reklam hedeflerinizi belirleyin.
 2. Hesabinizi maksimum verimlilik elde etmek için düzenleyin.
 3. Ilgili anahtar kelimeleri ve yerlesimleri seçin.
 4. Mesaji dogrudan ileten ve hedeflenmis reklamlar yaratin.
 5. Web sitenizi ziyaretçilerin istediginiz islemi yapmalarini saglamak üzere optimize edin.
 6. Hesap performansinizi izleyin.
 7. Istediginiz sonuçlari almak için kampanyalarinizi test edin ve degistirin.
 1. Reklam hedeflerinizi belirleyin.

Optimizasyon stratejiniz kampanyalariniz için tanimladiginiz hedeflere baglidir.

Aklinizda belirli hedefler varken, hedeflerinize ulasmak için stratejik olarak çalisabilir, performansinizi izleyebilir ve istediginiz sonuçlari almak için gerekli degisiklikleri yapabilirsiniz. Asagida, bazi tipik hedefler ve her bir hedef için örnek odaklanma alanlari açiklanmistir:

"Daha fazla tiklama istiyorum."
Anahtar kelimeler ve yerlesimlere odaklanin. Reklam Gruplariniza anahtar kelimeler ve siteler ekleyerek reklaminizin görünürlügünü artirin.

"Tiklama oranimi (TO) artirmak istiyorum."
Reklam kalitesi üzerinde odaklanin. Reklamlarinizi gözden geçirerek daha fazla tiklama alin ve yüksek oranda hedeflenen anahtar kelimeler ve yerlesimler seçerek ve negatif anahtar kelimeler kullanarak fazladan gösterimleri giderin.

"Yatirimlarimin getirisini artirmak istiyorum."
Öncelikle, dogru hedef kitlenin dikkatini çekmek için reklamlariniz ve anahtar kelimeleriniz ve yerlesimleriniz üzerinde odaklanin. Sonra, web siteniz üzerinde odaklanin. Açilis sayfanizin ve sitenizin, kullanicilarin reklamlarinizin sunduklarini bulabilecekleri sekilde düzenlendiginden emin olun.

 2. Hesabinizi maksimum verimlilik elde etmek için düzenleyin.

Iyi yapilandirilmis bir hesap kolay yönetilir ve hedef kitlenizi etkili bir sekilde hedeflemenize olanak saglar.

Kampanyalarinizi konuya göre düzenleyin.
Ürün serilerinizin, kaynaklarinizin veya markalarinizin her biri için ayri kampanyalar yaratin. Bu, reklamlarinizi daha kolayca izlemenize ve kampanyanizin performansini artirmak için gerekli ayarlamalari yapmaniza yardimci olur. Her bir kampanyayla ne elde etmek istediginizi kendinize sorun. Ardindan, kampanyanizi bu hedefe göre yapilandirin. Hesabinizin yapisiyla ilgili sekle bakin ve daha fazla bilgi edinin.

Dogru dilleri ve yerleri hedefleyin.
Her bir kampanya için, reklamlarinizin belirli dilleri ve yerleri hedeflemesini tercih edebilirsiniz (ayni zamanda, bütçenizi ve diger ayarlarinizi seçebilirsiniz). Yalnizca isinizle alakali dilleri ve yerleri hedeflediginizden emin olun. Örnegin, ürünlerinizi isletmenize belirli bir uzakliktaki yerlere sevk ediyorsaniz, 'Tüm Ülkeler' yerine, söz konusu alanla iliskili ülkeyi, bölgeyi veya sehri hedefleyin.

Hedefi belirgin reklam gruplari olusturun.
Kampanyalarinizda oldugu gibi, reklamlarinizin en nitelikli kullanicilara erismesini saglamak için her bir reklam grubu tek bir ürün veya hizmeti merkez almalidir. Bir anahtar kelime ya da yerlesim listesi olusturun ve ardindan bunlari iliskili reklam gruplarina ayirin. Bu listeyle dogrudan ilgili reklamlar yaratin. Örnegin, mp3 çalar satiyorsaniz ve düzenlediginiz kampanyalar markalari temel aliyorsa, her bir markanin modellerini temel alan birden fazla reklam grubu olusturun.

Reklam gruplarinda yinelenen anahtar kelimelerden kaçinin.
Google belirli bir anahtar kelimeyle ilgili olarak her bir reklamveren için yalnizca tek bir reklam gösterdiginden, farkli reklam gruplarina veya kampanyalara yinelenen anahtar kelimeler eklemek gerekmez. Özdes anahtar kelimeler birbirleriyle yarisirlar ve daha iyi performans gösteren anahtar kelime reklaminizi tetikler.

Tek bir ürünün/hizmetin ve birden çok ürünün/hizmetin reklamini yapan örnek kampanyalari inceleyin.

 3. Ilgili anahtar kelimeleri ve yerlesimleri seçin.

Anahtar kelimeleriniz ve yerlesimleriniz hedeflerinizle ne kadar alakali olursa, potansiyel müsterilerinize o kadar kolay erisebilirsiniz.

Anahtar kelime hedefli kampanyalar

Anahtar kelimelerinizi dikkatli seçin.
Reklam grubunuzun ve açilis sayfanizin temasiyla dogrudan iliskili olan belirgin anahtar kelimeler ekleyin. Ideal reklam görünürlügü için, tekil veya çogul halleriyle beraber alakali anahtar kelime varyasyonlarini ekleyin. Uygunsa, konusma diline özgü terimler, alternatif yazimlar, esanlamlilar ve ürün numaralari veya seri numaralari kullanmayi düsünün. Anahtar Kelime Araci, olasi anahtar kelimeler listesi olusturmaya yardimci olabilir.

Anahtar kelime esleme seçeneklerinden yararlanin.
Anahtar kelimelerinizin bazilariyla daha fazla sayida reklam gösterimi, bazilariyla ise daha az sayida gösterim ancak potansiyel olarak daha fazla sayida tiklama elde edersiniz. Anahtar kelime esleme seçeneklerini stratejik olarak kullanarak en uygun potansiyel müsterilere erisebilirsiniz, gerçek TBM veya BGBM'nizi azaltabilir ve yatirim getirinizi artirabilirsiniz. Örnegin, alakasiz reklam gösterimlerini azaltmak ve Kalite Puaninizi artirmak için negatif anahtar kelimeler kullanin.

Benzersiz anahtar kelime URL'leri kullanin.
Anahtar Kelime hedef URL'leri, kullanicilari belirli bir açilis sayfasina göndererek, müsterinizin reklaminizi tetikleyen anahtar kelime için alaka düzeyi en yüksek sayfaya hemen ulasmasini saglar. Anahtar kelime tablonuzun üzerindeki 'Anahtar Kelime Ayarlarini Düzenle'yi tiklayarak, tek tek anahtar kelime URL'lerini düzenleyin.

Yerlesim hedefli kampanyalar

Yerlesimlerinizi dikkatli seçin.
Ürünlerinizle veya hizmetlerinizle alakali web siteleri ve diger yerlesimler ekleyin ve bunlardan yeterli sayida seçtiginizden emin olun. Ne kadar alakali yerlesim hedeflerseniz reklaminizin gösterilme olasiligi da o kadar artar. Yerlesim seçmek için dört yol sagliyoruz: URL'leri listeleme, konulari açiklama, konulara göz atma ya da demografi bilgilerini seçme. En etkili listeyi olusturmak için, dört yöntemi de kullanmanizi öneririz.

Web sitesi bulmak ve seçmek için Yerlesim Aracini kullanirken, kullanilabilir yerlesimler listesindeki Reklam Biçimleri sütununa dikkat edin. Yalnizca belirli türdeki biçimleri yayinliyorsaniz; örnegin, sadece resim reklamlar veya sadece metin ve video reklamlar; sunmaniz gereken biçim türlerini yayinlayan yerlesimleri seçtiginizden emin olun.

 4. Mesaji dogrudan ileten ve hedeflenmis reklamlar yaratin.

Reklamlarinizin içerigi kullanicilarin dikkatini çekmeli ve isinizi diger içerikten ayirmalidir.

Reklam metninize anahtar kelimeler ekleyin (anahtar kelime hedefli reklamlar için).
Reklaminizin yaptiklari aramayla iliskili oldugunu kullanicilara göstermek için, reklam metninize (özellikle basliga) anahtar kelimeler ekleyin. Reklaminiz kullanici Reklam Grubunuzdaki bir anahtar kelimeyi aradiginda gösterilirse, anahtar kelime reklam metninizde kalin olarak görünür. Ayrica, kullanicilar ürünler ve hizmetler için arama yapma egilimi gösterdiklerinden, hedefiniz markanin/sirket adinin taninmasini saglamak degilse reklam basliginda sirket adi kullanmaktan kaçinin.

Basit, dikkat çeken reklamlar yaratin.
Ürün veya hizmetinizi rakiplerinizden ayiran nedir? Bu önemli farklilastirici noktalari reklaminizda vurgulayin. Sundugunuz benzersiz özellikleri veya promosyonlari açiklamaya dikkat edin.

Güçlü bir eyleme çagiran ifade kullanin.
Reklaminiz, ürünün veya hizmetin yararlarinin yani sira, harekete geçirici bir mesaj içermelidir. Harekete geçirici bir mesaj kullanicilari reklaminizi tiklamaya tesvik eder ve açilis sayfaniza ulastiklarinda ne yapmalarini beklediginizi tam olarak anlamalarini saglar. Bazi eyleme çagiran ifadeler Satin Alin, Satin, Siparis Verin, Göz Atin, Kaydolun ve Teklif Alin seklindedir.

Her bir Reklam Grubunda birden fazla reklami test edin.
Reklam hedefleriniz için neyin en etkili oldugunu görmek için farkli teklifleri ve eyleme çagiran ifadelere deneyin. Sistemimiz bir Reklam Grubundaki reklamlari otomatik olarak döndürür ve daha iyi performans gösteren reklami daha sik gösterir.

 5. Web sitenizi ziyaretçilerin istediginiz islemi yapmalarini saglamak üzere optimize edin.

Son olarak, reklamlarinizin ziyaretçileri ne kadar basarili bir sekilde dönüstürdügünü web siteniz belirlediginden, sitenizin kullanicilarin yapmalarini istediginiz islemi tamamlamalarina olanak saglayacak sekilde tasarlandigindan emin olun.

Kullanicilari dogru açilis sayfasina yönlendirin.
Tipik Internet kullanicilari bir web sitesinde kalmaya veya baska bir siteye geçmeye hizli bir sekilde karar verirler. Kullanicilar reklaminizi tikladiklarinda, reklaminizda sunulan bilgileri veya ürünü açikça gösteren bir inis sayfasina ulasmalidir. Kullanicilar reklaminizi tiklamalarini isteyen ögeyi hemen bulamazlarsa, dönüstürme yapmadan sitenizden ayrilmalari olasiligi yüksektir.

Etkili site içerigi olusturma yöntemlerinizi sinayin.
Hangi web sayfasi içeriginin en iyi dönüsümleri getirebilecegine iliskin tahminlerde bulunmak yerine, sizi Web Sitesi Doktoru'nu kullanmak yönünde tesvik ederiz. Bu araç açilis sayfanizdaki veya baska herhangi bir web sayfasindaki metnin, resimlerin ve düzenin farkli sürümlerini test etmenize olanak tanir. Sonuçlar size sayfanizdaki dönüsümü artirmanin ve yatirim getirinizi yükseltmenin en etkili yollarini gösterecektir.

Site tasariminizi degerlendirin.
Sitenizin genel düzenini ve islevselligini yakindan inceleyin. Çekici, kolayca gezilen ve bilgilendirici siteler daha karli olma egilimi gösterir. Sitenizin ne kadar iyi çalistigi konusunda daha iyi bir fikir edinmek için Google Analytics'i kullanmayi düsünebilirsiniz.

Kullanici deneyimini dikkate alin.
Açilis sayfanizi ve web sitenizi tasarlarken veya yeniden tasarlarken, kullanici deneyimini yüksek bir öncelik olarak düsünün. Örnegin:

 • Önemli bilgileri ve resimleri, gözün dogal olarak ilk görecegi sol üst köseye yerlestirin.
 • Kullanicilarin istediklerini üç veya daha az sayida tiklamayla elde etmelerine yardimci olun.
 • Açilir pencereleri ve altta görünen pencereleri engelleyin.
 • Kullanicilarin islemleri tamamlamalari için basit bir süreç olusturun.
Ziyaretçilerinize kaliteli bir kullanici deneyimi sunma konusunda daha fazla bilgi edinmek için açilis sayfasi ve site kalitesi kurallarimizi okuyun. 6. Hesap performansinizi izleyin.

Elde ettiginiz sonuçlari izlemek, yaptiginiz yatirimdan yüksek bir getiri elde etmenize olanak saglar.

Hesap istatistiklerinizi kontrol edin.
TO'nuz, ilk sayfa teklif tahminleri ve anahtar kelime durumunuz, reklamlarinizin performansinin ne kadar iyi oldugunu gösteren baslangiç göstergeleridir. Hesap istatistikleriniz kampanya, reklam grubu ve anahtar kelime veya yerlesim düzeylerinde raporlanir. Tiklamalar, gösterimler, TO, ortalama TBM veya BGBM, maliyet, ortalama konum, dönüsüm orani ve dönüsüm basina maliyeti içerir. Hesap performansini degerlendirme konusunda daha fazla bilgi edinin.

Raporlar olusturun.
Kampanya düzeyinden anahtar kelime veya yerlesim düzeyine kadar, size tam olarak bilmek istediginiz istatistikleri bildiren özel raporlar olusturabilirsiniz.

Analitik web inceleme yöntemlerini kullanin.
Google Analytics kullanicilarin sitenizde yaptiklarini analiz etmenize olanak saglar. Kullanici davranisiyla ilgili ayrintili bilgi sahibi olmak, hedefe daha fazla yönelmis ve verimli açilis sayfalari olusturmaniza yardimci olabilir.

 7. Istediginiz sonuçlari almak için kampanyalarinizi test edin ve degistirin.

Kampanyalarinizi düzenli olarak optimize ederek kullanicilarinizi ve piyasadaki egilimleri takip edebilir ve bu sayede reklamcilik hedeflerinize ulasabilirsiniz.

Kampanya performansinizi degerlendirin ve gerekli degisiklikleri yapin.
Reklam performansinizin sizi hedefinize ulasmaniz konusunda bilgilendirmesini saglayin. Reklamlarinizi zaman içinde gözlemledikçe özellikle iyi (veya kötü) sonuç veren etmenleri fark edebilirsiniz. Örnegin, kullanicilarin reklam metninizdeki belirli bir harekete geçirme ifadesine yanit vermedigini fark ettiginizde bu reklami silin ve baska bir sey deneyin. Hesap ayarlarinizi nasil düzenleyeceginizi ögrenin.

Farkli teklif seçenekleri deneyin.
Kampanyaniz için Dönüsüm Optimize Edici kullanilabiliyorsa, bu özellik sayesinde dönüsümlerinizi artirip edinme basi maliyetinizi azaltabilirsiniz.


Kaynak :Google

Eklenme Tarihi :5/15/2009

 
Devam Eden Projelerimiz...
 • Tokyapbims.com Seo Çalismasi için Hitit Ajans'i Tercih Etti.
 • SesliChattr.com Seo Çalismasi için Hitit Ajans 'i Tercih Etti.
 • Çikolata Sepetim Seo ve Web Tasarimi Devam Etmektedir
 • Akudent.Com Web Tasarimi için Hitit Ajans 'i Tercih etti.
 • Beyzade Restaurant Seo için Hitit Ajans'i tercih etti.
 • Tatilde.org  Seo için Hitit Ajans'i Tercih Etti.
 • Hayaloglu Nakliyat Seo Çalismasi ve Web Tasarimi için HititAjansi Tercih Etti.
 • Magazinname.com Web TasarimiWeb Yazilimi ve Seo için Hitit Ajans'i Tercih Etti
Haberler...
•  Internetten Müzik Indirene Hapis !
•  Bilisim sektörü 2009'da büyüyecek!
•  Ihmal virüsün yarisidir
•  Bilisim projeleri için 10 Türk firmasi seçilecek!
•  Domain Satis Listesi
•  web tasarim ' da Kampanya
•  Videolarinizi sorunsuz izleyin
•  Sirketlere Web Sitesi Zorunlulugu
•  " www " 20 Yasina Basti
•  Telefon Görüsmeleri Artik Msn'den Daha Ucuz
•  Google Kisitlama Getirildi!
•  Ajanlar Facebook'ta
•  Bu krizin sorumlusu mavi gözlü beyazlar
•  Sesli mesajlari e-mail'e dönüstürüyor
•  TTNet 8 Mbit Internet Tarifesini Kullanima Açti
•  Google Twitter.com u satin aliyor
•  Internette dolasmak çalisani ise bagliyor
•  Email Marketing
•  Kartvizit Tasarimi
•  Logo Tasarimi
•  Kurumsal Kimlik Çalismalari
•  Elektronik Ticaret
•  Web Yazilim
•  Hitit Ajans Çalisma Prensibi
•  Google hakkinda suç duyurusu
•  Çift sim kart, 4 dual bant
•  200 bin eve kablosuz internet
•  Google Haber Gazetesi
•  Kizini 27 yil sonra Google'da buldu
•  Sitelerin gizli bilgileri herkese açildi mi?
•  Tanimli Türk hackerlardan Microsoft'a saldiri
•  Hosting Nedir?
•  Domain Nedir? Nasil Çalisir ?
•  Yahoo, GeoCities'i kapatiyor
•  Internet'te 224 milyondan fazla web sitesi var
•  Web korsanlari hakim karsisinda
•  Msn'e yasak geliyor.
•  Facebook'ta demokrasi rüzgari
•  Apple iPhone oyunu için özür diliyor
•  Yahoo, Geocities'i kapatiyor
•  Çocuklarin bayramina uygun teknoloji
•  Hizli internet rekabeti dizüstünde alevlendi
•  Microsoft'un CEO'su Türkiye'de
•  Cep telefonunuz devre disi kalabilir!
•  Dünya teknolojiye 700 milyar dolar harcadi.
•  Grafik Tasarimi
•  Profesyonel Web Tasarimlari
•  istanbulda matbaa
•  Seo Nedir ?
•  Neden SEO Yaptirmaliyim ?
•  Televizyonu unutup internetten izliyoruz
•  Tanimli HP Mini 1000 Vivienne
•  30 Nisan Google Semineri Hakkinda Yorumlar
•  Webtasarim'cilar için Firefox eklentileri
•  Site içi Optimizasyon
•  Rus Interpolü dogruladi
•  Iste internetteki indirim oranlari
•  Bu proje Google'i tahtindan indirir
•  Tellcom ve Superonline güçlerini birlestirdi
•  Mercegi takan video da çekiyor
•  Win7 nasil bir PC istiyor?
•  Google Dökümanlar'da yenilik
•  Domuz gribi nedir, nasil bulasir?
•  Domuz gribi iPhone'da
•  Youtube yasagi 1 yilini doldurdu!
•  web tasarimi ve web yazilimi fiyatlari
•  Toshiba'dan yeni HD kamera
•  MSN'de es aldatmaya bosama!
•  Bilgisayar kasasi tarih oluyor
•  2009 Etkilesim Tasarim Konferansi
•  Microsoft'tan web tabanli isletim sistemi; Gazelle
•  9 Yasinda Bir Yazilimci
•  Petabyte Nedir ?
•  Koysepete.com Iflas Etti
•  Google aramaya eklenen en yeni özellikler...
•  AMD'nin yeni adimi gelecege isik tutuyor.
•  Yeni bir alan adi uzantisi CO.TV yayinda!
•  Dünyanin en hizli elektrikli bisikleti satista
•  Google Adwords Deneme Kuponlari
•  AdWords'ün Avantajlari
•  Adwords Reklamlari Basari Için Ipuçlari
•  Google Adwords Reklamciligi
•  Google'nin kurucusu ölü bulundu
•  Istanbul Çapa Web tasarim | web tasarimi
•  Istanbul Kadiköyde Web tasarim | web tasarimi
•  Istanbul Bakirköy de Web tasarim | web tasarimi
•  Istanbul Besiktas Web Tasarimi | web tasarim
•  Ankara Web tasarim | Çankaya | Kizilay Web tasarim
•  Istanbul Taksim Web Tasarimi | web tasarim
•  istanbul beylikdüzü Web Tasarimi
•  istanbul ümraniye web tasarimi | web tasarim
•  istanbul fenerbahçe Web Tasarimi
•  istanbul fatih web tasarimi | web tasarim
•  Kot Etek
•  istanbul web tasarimi | web tasarim
•  Sivas Web Tasarim | Web tasarimi
•  Adana Web Tasarimi | Web tasarim
•  Adana | Ceyhan Web tasarimi Hizmetleri
•  izmir web tasarimi | web tasarim
•  Plastik KART
•  Damacana Su
•  netload | knight online | gold bar satis
•  Googleye Reklam Vermek
•  Varis Çoraplari | Protez
•  Bursa Web Tasarimi | Web Tasarim
•  Hesap Numaralarimiz
•  Microsoft'tan irkçi hata
•  Google kullanicilari saskina döndü
•  Balikesir Bandirma web tasarim | web tasarimi
•  1 ocak 2010 milli piyango çekiliş sonucları
•  Katalog tasarimi
•  Antalya Web Tasarim Web Tasarimi
Tüm Haberler
E-Mail Kaydı...
Boş Bırakmayınız !E-Mail Hatalı !
 


© 1997 - 2009 Tüm hakları HİTİT AJANS BİLİSİM TEKNOLOJİLERİ TİC. aittir.  En uygun çözünürlük 1024*768'dir.


web tasarım | web tasarımı | kurumsal web site tasarım | Seo | Logo Tasarımı | Kurumsal Kimlik Çalışmaları | Google