Müşteri Hattı - Genel Koşullar
» Anasayfa » Şirket Profili » Hizmetlerimiz » Referanslar » Randevu Talebi » İnsan Kaynakları » İletişim

 
Google Adwords Reklamcılığı

Google Adwords Reklamları hedefli reklam çözümlerinin kendisidir.

Google Adwords Reklamları’nda Resim, video ve metin tabanlı reklamlar bulunur.

Bu reklamlar müşterilerin daha opsiyonel ve daha etkin reklam verebilmesi için geliştirilmiştir.

Örneğin Google’da bir kelime arattırdığınızda kelimeniz reklam verenin hedef kelime listesinde geçiyorsa sağ kısımlarda yazdığınız kelime ile ilgili olarak reklam gösterilir.

Buna hedefli reklam denir. Hedefli reklamları Google Adwords Reklamları denilen platform gösterir.

Google Adwords Reklamları bana ne gibi avantaj sağlar?

Google Adwords Reklamları

Etkin bir reklam aracıdır:
Google reklam çözümleri özellikle müşteri ve iş dönüşü artırımı konusunda oldukça etkilidir.

Reklamlar arama sonuçlarını eler ve kendini onlardan ayırarak hedef müşterinin karşısına daha belirgin olarak çıkarır.

Buda reklamlarınızın müşterinin gözünün önünde daha belirgin olacağı anlamına gelir.

Google reklamları sadece arama sonuçlarında değil google reklam ağına üye milyonlarca web sitesinde de gösterilir. Bu web siteleri sizin belirlediğiniz kelimelerde ziyaretçi alan sitelerdir

Maliyeti düşüktür:
Google reklamlarının maliyeti çok düşüktür.

Reklamlara ne kadar para ödeyeceğinizi siz belirlersiniz. Sizden sadece reklamlara tıklandığında tıklama başına belirlediğiniz reklam ücreti alınır.

Reklamlar gösterilmeye başlandığında eğer gösterim süresi belirlemediyseniz hiçbir süre sınırı olmayacaktır.

Hem ucuz olabilmesi hemde odaklı reklam çıkartması nedeniyle hitap ettiği milyarlık kullanıcı sayısı açısından akıllı bir reklam yatırımıdır.

Reklamlarımı istediğim kişilere gösterebilir miyim?
Google Adwords ReklamlarıGoogle da bir reklam verirseniz bunu yaparken reklamlarınızın kimlere gösterilip gösterilmeyeceği konusunda seçim de yapabilirsiniz.

Örneğin reklamlarınızın hangi kelimelerde gösterileceği, hangi bölgelerde ve sitelerde gösterilip gösterilmeyeceği gibi seçenekleriniz vardır.

Reklam verirken bulunmanızı sağlayacak kelimeleri odaklı ve kaliteli kelimelerden seçerseniz, reklam içeriğini mantıklı bir şekilde oluşturursanız ve nerelerde gösterilip gösterilmeyeceği gibi bir araştırma yaparsanız %100 odaklı kitleye reklam gösterimi yapabilirsiniz.

Bunun için ilk olarak bir araştırma yapın ve sizin için hangi reklam stratejisinin en iyisi olduğunu bulun.

Araştırmanız kesinlikle 5 yada 6 dakika sürmemelidir. Çünkü gerçek yatırım ortaya koyulan gerçek zaman neticesinde ortaya çıkar.

Örnek olarak;
Öncelikle şunu bilmelisiniz.

Google arama motoru sürekli filitreler geliştirse de SPAM teknikleri ile ziyaretçi çeken siteler kullanıcıların karşılarına google reklamlarını aradıkları içerikmiş gibi göstererek reklam veren firmaların harcadığı paraları boşa çıkarmaktadır.

Kullanıcı bu reklamlara tıkladığında firmanın tıklama başına ayırdığı ücret firmadan düşülür.

Kullanıcı odaksız bir kullanıcı olduğundan reklamların yönlendirdiği siteyi terkeder ve yeni bir arama sorgusu ile başka siteleri dolaşır.

Reklam veren firma ise 1 tıklama ücreti daha harcamış olur.

Bu tıklamalar 1000 ler ile ifade edilen kullanıcı sayıları ile çoğaldığında firmanın reklam için ayırdığı 100 milyonlarca liralık ücret SPAM teknikler uygulayan web siteleri yüzünden boşa gider.

Bu sebeple gerçek içerik ve gerçek hizmetleri veren siteler olsa dahi bir türlü gelişemeyen ve sürekli yerinde saymaya devam eden türk interneti ölü kullanıcı ve ölü reklam gösterim/maliyeti ile karşı karşıya kalıyor.

    * Bu tür sorunlar ile başa çıkabilmeniz için reklam verebileceğiniz sitelerin olup olmadığını araştırın. Bunu yaparken sitenin görünümü, içeriği ve aldığı ziyaretçi kitlesini ölçün. Web sitesinde Google Reklamları gösterilip gösterilmediğinden emin olun.
    * Reklam vereceğiniz kelime araştırmasını çok iyi yapın. Rastgele reklam kelimelerini seçerseniz maliyetiniz yükselebilir ve odaksız kullanıcı/tıklama alabilirsiniz.
    * Reklam başlığını ve reklam metnini çok dikkatli seçin. Örneğin başlık kullanırken “Nakliyat Nakliye Taşımacılık” yerine “Sigortalı ve Sorunsuz Taşımacılık” başlığını deneyin. Metin kullanırken “Hizmette Kalite Taşımacılıkta Profesyonellik” yerine “Evinizi tüm kalite standartlarına bağlı olarak sorunsuzca taşıyoruz.” gibi reklam metinleri kullanın. Artık bir çok kelime klişeleşme kategorisinde yer alıyor. Klişe kelimeler ise bir çok firma tarafından halen kullanılıyor. İşte sizi ayıran kelimeleriniz altın müşteri için bir anahtardır. Bunu mutlaka değerlendirin.
    * Hedef kitleniz ne ise o kitlenin internette yoğunluk sürelerini araştırın. Örneğin KPSS, OKS ve ÖSS sınavları yapılacağı zaman Türk interneti 1 günde 10 milyonlarca sınav sorgusu bombardımanına tutuluyor. Tüm aramalar sınav zamanı sınav ile ilgili olarak gerçekleşiyor. Böyle bir zaman çizelgesinde senenin en odaklı reklam gösterimi kitapçılık ve eğitim sektöründe gerçekleşiyor. Eğer bu sektörlerde çaışıyorsanız mutlaka Google’daki en çok ziyaretçiyi alan, en kaliteli içeriği sağlayan ve google reklamları gösteren web sitelerinde de google adwords reklamları vermelisiniz. Reklama tıklama başı ücreti 1 kuruş olarak belirleyebildiğiniz gibi bu yoğunluk sürelerinde 1 haftalık çizelgede hangi günlerde ve günün hangi saatlerinde reklamlarınızın gösterileceğini de belirleyebilirsiniz.
    * Reklamlarınızı hangi ülkede ve hangi şehirde vermek istediğinize karar verin.

Google Adwords Reklamları’nı kullanmak için ne yapmalıyım?

Google Adwords ReklamlarıÖncelikle Google Adwords Reklamları tamamı ile ile sizin kotrolünüzde olan bir reklam platformudur. Tek yapmanız gereken reklamlarınızı ve hedef kitlenizi belirlemek ve sonrası müşteri kazanmaya başlıyorsunuz.

Bu işlemlerde tüm müdaheleler sizin tarafınızdan gerçekleşir. İstediğiniz her reklamı durdurma ve yayında bırakma hakkında yine siz sahipsiniz.

Reklamlarınızı dünyanın istediğiniz her hangi bir ülkesinde her hangi bir şehri için verebilirsiniz.

Eğer bu reklam platformundan faydalanmaya karar verdiyseniz şimdi aşağıdaki linkten kayıt olarak bilgilerinizi gönderdikten sonra ödeme işlemlerinizi ayarlayın ve anında reklam vermeye başlayın.

Google Reklamlarında  Yalnızca bir kullanıcı reklamınızı tıkladığında ödeme yaparsınız. HititAjans in Google Advertising Professional Sertifikalı  Yöneticisi tarafından yönetilen Google Sponsor Bağlantı  daha çok tasarruf etmeniz amacıyla,  reklamınızın konumunu korumak için gereken en düşük maliyeti ödemenizi sağlamak için, ödediğiniz gerçek TBM'yi otomatik olarak düşürür.

Adwords programına kayıt olduğunuzda aşağıdaki kanallarda reklamınız gözükecektir.

Google Arama motorunda: Sağ tarafta veya en üstte sponsor bağlantı şeklinde.

Arama Ortakları Sayfalarında: Arama ortakları arama altyapısı olarak Google motorunu kullanan portal ya da sitelerdir. Adwords reklamları bu sitelerde, arama sonuçlarının en üstünde gösterilir.

İçerik Ortaklarının sayfalarında: İçerik ortakları, adsense programına kayıtlı web siteleridir. Bu sitelerdeki Adwords reklamları, içerik ortaklarının belirlediği yerlerde görüntülenmektedir.

Sistem Nasıl çalışıyorReklamlarınızı oluşturuyoruz
Reklamlarınızı oluşturup, işletmenizle ilişkili kelime veya deyimler olan anahtar kelimelerinizi belirliyoruz.

Reklamlarınız Google’da görünür
İnsanlar Google’da anahtar kelimelerinizden birini aradığında, reklamınız arama sonuçlarının yanında görünebilir.
Böylece, zaten sizinle ilgilenen bir hedef kitleye reklam yapıyor olursunuz.

Müşteri kazanıyorsunuz
İnsanlar satın almak veya hakkınızda bilgi edinmek için reklamınızı tıklayabilir. Bu kadar kolaydır! Anahtar kelimeler, başkalarının Google’da aradığı kelimelerdir Reklamınız diğer ilişkili arama sonuçlarının yanında görünür.

Neden İşe YarıyorHedef kapsam
Google’da arama yapan kişilere artık reklam yapabilirsiniz. Google’ın arama sonuçlarında şimdiden görünüyor olsanız bile, AdWords, Google’da ve reklamcılık ağımızda yeni hedef kitleleri hedeflemenize yardımcı olabilir.

Ölçülebilir değer
Aylık ve günlük üst maliyetinizi siz belirlersiniz ve sürpriz tutarlarla karşılaşmazsınız.

Maliyetler ve Ödeme

Bütçenizi belirleyin

Minimum harcama sorumluluğunuz yoktur--AdWords için ödediğiniz tutar tümüyle size kalmıştır. Örneğin, günlük bütçe olarak 7,5 YTL belirleyebilir ve reklamınız her tıklandığında 7,5 kuruş ödemeyi seçebilirsiniz.

Varsayımlardan kaçının
Anahtar kelime trafiği ve maliyet tahminleri, anahtar kelimeleri seçme ve bütçenizi en üst düzeye getirme konusunda bilinçli kararlar verebilmeniz için sağlanır.

Yalnızca sonuçlar için ödeme yapın
Reklamlarınız görüntülendiğinde değil, yalnızca reklamlarınız tıklanırsa ödeme yaparsınız.
Ödeme seçenekleri ülkeye ve para birimine göre değişmektedir.

Bulunduğunuz bölgeye özel reklam  

Yerel ve bölgesel hedefleme
Reklamlarınızı sadece belirli bir bölgede arama yapan kişilere görüntülenecek biçimde ayarlanır. Artık, mesela bulunduğunuz yere
40 kilometre uzaklıktaki online müşterileri kolayca hedefleyebilirsiniz.
İşletmenizin yakınında hedeflemek üzere özel bir bölge tanımlanır

Google Sponsor Reklamlarında HititAjans FarkıProfesyonel Destek

Reklam metniniz internet reklamçılığında büyük kampanya yönetim deneyimine sahip HititAjans bünyesindeki uzmanlar (Google Advertising Professional) tarafından hazırlanır, raporlanır ve interaktif olarak yönetilir.

En Ekonomik Maliyet

Google reklamları performans tabanlıdır, HititAjans tarafından hazırlanan yüksek performans gösteren reklamlar ile daha düşük maliyet ile daha yüksek performans elde edersiniz. Reklamınızın daha düşük maliyetle, daha üst sıralarda gözükür, bu sayede daha yüksek tıklanma oranlarına ulaşılır.

Raporlama

Kampanyanızın başarı raporları (tıklama oranları, maliyetler) uzmanlarımız tarafından interaktif olarak kontrol edilerek en uygun şartlar ile reklamlarınızın kitlenize ulaştırılması garantilenir.

Güncellik

HititAjans uzmanları tarafından sürekli yapılan araştırma ve internet kullanıcı trendleri analizlerine göre reklamlarınız sürekli güncellenir. Hedef kitlenize ve ürünlerinize uygun olarak kampanyalarınız güncel gelişmelere (etkinlikler, özel günler hatta haberler) göre düzenlenir.

Bütçeniz ne olursa olsun, reklamlarınızı Google’da görüntüleyebilirsiniz.

Anında Destek

HititAjans uzmanları google sponsor reklam başlatmak istediğinizde anında bu hizmeti başlatabilir ve istediğiniz an reklam içeriğinizi ve maliyetlerinizi değiştirebilir


Kaynak :Hitit Ajans

Eklenme Tarihi :19.05.2009

 
Devam Eden Projelerimiz...
  • Tokyapbims.com Seo Çalışması için Hitit Ajans'ı Tercih Etti.
  • SesliChattr.com Seo Çalışması için Hitit Ajans 'ı Tercih Etti.
  • Çikolata Sepetim Seo ve Web Tasarımı Devam Etmektedir
  • Akudent.Com Web Tasarımı için Hitit Ajans 'ı Tercih etti.
  • Beyzade Restaurant Seo için Hitit Ajans'ı tercih etti.
  • Tatilde.org  Seo için Hitit Ajans'ı Tercih Etti.
  • Hayaloğlu Nakliyat Seo Çalışması ve Web Tasarımı için HititAjansı Tercih Etti.
  • Magazinname.com Web TasarımıWeb Yazılımı ve Seo için Hitit Ajans'ı Tercih Etti
Haberler...
•  İnternetten Müzik İndirene Hapis !
•  Bilişim sektörü 2009'da büyüyecek!
•  İhmal virüsün yarısıdır
•  Bilişim projeleri için 10 Türk firması seçilecek!
•  Domain Satış Listesi
•  web tasarım ' da Kampanya
•  Videolarınızı sorunsuz izleyin
•  Şirketlere Web Sitesi Zorunluluğu
•  " www " 20 Yaşına Bastı
•  Telefon Görüşmeleri Artık Msn'den Daha Ucuz
•  Google Kısıtlama Getirildi!
•  Ajanlar Facebook'ta
•  Bu krizin sorumlusu mavi gözlü beyazlar
•  Sesli mesajları e-mail'e dönüştürüyor
•  TTNet 8 Mbit İnternet Tarifesini Kullanıma Açtı
•  Google Twitter.com u satın alıyor
•  İnternette dolaşmak çalışanı işe bağlıyor
•  Email Marketing
•  Kartvizit Tasarımı
•  Logo Tasarımı
•  Kurumsal Kimlik Çalışmaları
•  Elektronik Ticaret
•  Web Yazılım
•  Hitit Ajans Çalışma Prensibi
•  Google hakkında suç duyurusu
•  Çift sim kart, 4 dual bant
•  200 bin eve kablosuz internet
•  Google Haber Gazetesi
•  Kızını 27 yıl sonra Google'da buldu
•  Sitelerin gizli bilgileri herkese açıldı mı?
•  Tanımlı Türk hackerlardan Microsoft'a saldırı
•  Hosting Nedir?
•  Domain Nedir? Nasıl Çalışır ?
•  Yahoo, GeoCities'i kapatıyor
•  İnternet'te 224 milyondan fazla web sitesi var
•  Web korsanları hakim karşısında
•  Msn'e yasak geliyor.
•  Facebook'ta demokrasi rüzgarı
•  Apple iPhone oyunu için özür diliyor
•  Yahoo, Geocities'i kapatıyor
•  Çocukların bayramına uygun teknoloji
•  Hızlı internet rekabeti dizüstünde alevlendi
•  Microsoft'un CEO'su Türkiye'de
•  Cep telefonunuz devre dışı kalabilir!
•  Dünya teknolojiye 700 milyar dolar harcadı.
•  Grafik Tasarımı
•  Profesyonel Web Tasarımları
•  istanbulda matbaa
•  Seo Nedir ?
•  Neden SEO Yaptırmalıyım ?
•  Televizyonu unutup internetten izliyoruz
•  Tanımlı HP Mini 1000 Vivienne
•  30 Nisan Google Semineri Hakkında Yorumlar
•  Webtasarım'cılar için Firefox eklentileri
•  Site içi Optimizasyon
•  Rus İnterpolü doğruladı
•  İşte internetteki indirim oranları
•  Bu proje Google'ı tahtından indirir
•  Tellcom ve Superonline güçlerini birleştirdi
•  Merceği takan video da çekiyor
•  Win7 nasıl bir PC istiyor?
•  Google Dökümanlar'da yenilik
•  Domuz gribi nedir, nasıl bulaşır?
•  Domuz gribi iPhone'da
•  Youtube yasağı 1 yılını doldurdu!
•  web tasarımı ve web yazılımı fiyatları
•  Toshiba'dan yeni HD kamera
•  MSN'de eş aldatmaya boşama!
•  Bilgisayar kasası tarih oluyor
•  2009 Etkileşim Tasarım Konferansı
•  Microsoft'tan web tabanlı işletim sistemi; Gazelle
•  9 Yaşında Bir Yazılımcı
•  Petabyte Nedir ?
•  Koysepete.com İflas Etti
•  Google aramaya eklenen en yeni özellikler...
•  AMD'nin yeni adımı geleceğe ışık tutuyor.
•  Yeni bir alan adı uzantısı CO.TV yayında!
•  Dünyanın en hızlı elektrikli bisikleti satışta
•  Google Adwords Deneme Kuponları
•  AdWords'ün Avantajları
•  Adwords Reklamları Başarı İçin İpuçları
•  Google Adwords Reklamcılığı
•  Google'nin kurucusu ölü bulundu
•  İstanbul Çapa Web tasarım | web tasarımı
•  İstanbul Kadıköyde Web tasarım | web tasarımı
•  İstanbul Bakırköy de Web tasarım | web tasarımı
•  İstanbul Beşiktaş Web Tasarımı | web tasarım
•  Ankara Web tasarım | Çankaya | Kızılay Web tasarım
•  İstanbul Taksim Web Tasarımı | web tasarım
•  istanbul beylikdüzü Web Tasarımı
•  istanbul ümraniye web tasarımı | web tasarım
•  istanbul fenerbahçe Web Tasarımı
•  istanbul fatih web tasarımı | web tasarım
•  Kot Etek
•  istanbul web tasarımı | web tasarım
•  Sivas Web Tasarım | Web tasarımı
•  Adana Web Tasarımı | Web tasarım
•  Adana | Ceyhan Web tasarımı Hizmetleri
•  izmir web tasarımı | web tasarım
•  Plastik KART
•  Damacana Su
•  netload | knight online | gold bar satış
•  Googleye Reklam Vermek
•  Varis Çorapları | Protez
•  Bursa Web Tasarımı | Web Tasarım
•  Hesap Numaralarımız
•  Microsoft'tan ırkçı hata
•  Google kullanıcıları şaşkına döndü
•  Balıkesir Bandırma web tasarım | web tasarımı
•  1 ocak 2010 milli piyango çekili? sonuclary
•  Katalog tasarımı
•  Antalya Web Tasarım Web Tasarımı
•  Mobilya Takımları
Tüm Haberler
E-Mail Kaydı...
Boş Bırakmayınız !E-Mail Hatalı !
 


© 1997 - 2009 Tüm hakları HİTİT AJANS BİLİSİM TEKNOLOJİLERİ TİC. aittir.  En uygun çözünürlük 1024*768'dir.


Mobilya | web tasar�m | web tasar�m� | kurumsal web site tasar�m | Seo | Logo Tasar�m� | Kurumsal Kimlik �al��malar� | ERSAN