Müşteri Hattı - Genel Koşullar
» Anasayfa » Şirket Profili » Hizmetlerimiz » Referanslar » Randevu Talebi » İnsan Kaynakları » İletişim

 
Google Adwords Reklamciligi

Google Adwords Reklamlari hedefli reklam çözümlerinin kendisidir.

Google Adwords Reklamlari’nda Resim, video ve metin tabanli reklamlar bulunur.

Bu reklamlar müsterilerin daha opsiyonel ve daha etkin reklam verebilmesi için gelistirilmistir.

Örnegin Google’da bir kelime arattirdiginizda kelimeniz reklam verenin hedef kelime listesinde geçiyorsa sag kisimlarda yazdiginiz kelime ile ilgili olarak reklam gösterilir.

Buna hedefli reklam denir. Hedefli reklamlari Google Adwords Reklamlari denilen platform gösterir.

Google Adwords Reklamlari bana ne gibi avantaj saglar?

Google Adwords Reklamlari

Etkin bir reklam aracidir:
Google reklam çözümleri özellikle müsteri ve is dönüsü artirimi konusunda oldukça etkilidir.

Reklamlar arama sonuçlarini eler ve kendini onlardan ayirarak hedef müsterinin karsisina daha belirgin olarak çikarir.

Buda reklamlarinizin müsterinin gözünün önünde daha belirgin olacagi anlamina gelir.

Google reklamlari sadece arama sonuçlarinda degil google reklam agina üye milyonlarca web sitesinde de gösterilir. Bu web siteleri sizin belirlediginiz kelimelerde ziyaretçi alan sitelerdir

Maliyeti düsüktür:
Google reklamlarinin maliyeti çok düsüktür.

Reklamlara ne kadar para ödeyeceginizi siz belirlersiniz. Sizden sadece reklamlara tiklandiginda tiklama basina belirlediginiz reklam ücreti alinir.

Reklamlar gösterilmeye baslandiginda eger gösterim süresi belirlemediyseniz hiçbir süre siniri olmayacaktir.

Hem ucuz olabilmesi hemde odakli reklam çikartmasi nedeniyle hitap ettigi milyarlik kullanici sayisi açisindan akilli bir reklam yatirimidir.

Reklamlarimi istedigim kisilere gösterebilir miyim?
Google Adwords ReklamlariGoogle da bir reklam verirseniz bunu yaparken reklamlarinizin kimlere gösterilip gösterilmeyecegi konusunda seçim de yapabilirsiniz.

Örnegin reklamlarinizin hangi kelimelerde gösterilecegi, hangi bölgelerde ve sitelerde gösterilip gösterilmeyecegi gibi seçenekleriniz vardir.

Reklam verirken bulunmanizi saglayacak kelimeleri odakli ve kaliteli kelimelerden seçerseniz, reklam içerigini mantikli bir sekilde olusturursaniz ve nerelerde gösterilip gösterilmeyecegi gibi bir arastirma yaparsaniz %100 odakli kitleye reklam gösterimi yapabilirsiniz.

Bunun için ilk olarak bir arastirma yapin ve sizin için hangi reklam stratejisinin en iyisi oldugunu bulun.

Arastirmaniz kesinlikle 5 yada 6 dakika sürmemelidir. Çünkü gerçek yatirim ortaya koyulan gerçek zaman neticesinde ortaya çikar.

Örnek olarak;
Öncelikle sunu bilmelisiniz.

Google arama motoru sürekli filitreler gelistirse de SPAM teknikleri ile ziyaretçi çeken siteler kullanicilarin karsilarina google reklamlarini aradiklari içerikmis gibi göstererek reklam veren firmalarin harcadigi paralari bosa çikarmaktadir.

Kullanici bu reklamlara tikladiginda firmanin tiklama basina ayirdigi ücret firmadan düsülür.

Kullanici odaksiz bir kullanici oldugundan reklamlarin yönlendirdigi siteyi terkeder ve yeni bir arama sorgusu ile baska siteleri dolasir.

Reklam veren firma ise 1 tiklama ücreti daha harcamis olur.

Bu tiklamalar 1000 ler ile ifade edilen kullanici sayilari ile çogaldiginda firmanin reklam için ayirdigi 100 milyonlarca liralik ücret SPAM teknikler uygulayan web siteleri yüzünden bosa gider.

Bu sebeple gerçek içerik ve gerçek hizmetleri veren siteler olsa dahi bir türlü gelisemeyen ve sürekli yerinde saymaya devam eden türk interneti ölü kullanici ve ölü reklam gösterim/maliyeti ile karsi karsiya kaliyor.

    * Bu tür sorunlar ile basa çikabilmeniz için reklam verebileceginiz sitelerin olup olmadigini arastirin. Bunu yaparken sitenin görünümü, içerigi ve aldigi ziyaretçi kitlesini ölçün. Web sitesinde Google Reklamlari gösterilip gösterilmediginden emin olun.
    * Reklam vereceginiz kelime arastirmasini çok iyi yapin. Rastgele reklam kelimelerini seçerseniz maliyetiniz yükselebilir ve odaksiz kullanici/tiklama alabilirsiniz.
    * Reklam basligini ve reklam metnini çok dikkatli seçin. Örnegin baslik kullanirken “Nakliyat Nakliye Tasimacilik” yerine “Sigortali ve Sorunsuz Tasimacilik” basligini deneyin. Metin kullanirken “Hizmette Kalite Tasimacilikta Profesyonellik” yerine “Evinizi tüm kalite standartlarina bagli olarak sorunsuzca tasiyoruz.” gibi reklam metinleri kullanin. Artik bir çok kelime kliselesme kategorisinde yer aliyor. Klise kelimeler ise bir çok firma tarafindan halen kullaniliyor. Iste sizi ayiran kelimeleriniz altin müsteri için bir anahtardir. Bunu mutlaka degerlendirin.
    * Hedef kitleniz ne ise o kitlenin internette yogunluk sürelerini arastirin. Örnegin KPSS, OKS ve ÖSS sinavlari yapilacagi zaman Türk interneti 1 günde 10 milyonlarca sinav sorgusu bombardimanina tutuluyor. Tüm aramalar sinav zamani sinav ile ilgili olarak gerçeklesiyor. Böyle bir zaman çizelgesinde senenin en odakli reklam gösterimi kitapçilik ve egitim sektöründe gerçeklesiyor. Eger bu sektörlerde çaisiyorsaniz mutlaka Google’daki en çok ziyaretçiyi alan, en kaliteli içerigi saglayan ve google reklamlari gösteren web sitelerinde de google adwords reklamlari vermelisiniz. Reklama tiklama basi ücreti 1 kurus olarak belirleyebildiginiz gibi bu yogunluk sürelerinde 1 haftalik çizelgede hangi günlerde ve günün hangi saatlerinde reklamlarinizin gösterilecegini de belirleyebilirsiniz.
    * Reklamlarinizi hangi ülkede ve hangi sehirde vermek istediginize karar verin.

Google Adwords Reklamlari’ni kullanmak için ne yapmaliyim?

Google Adwords ReklamlariÖncelikle Google Adwords Reklamlari tamami ile ile sizin kotrolünüzde olan bir reklam platformudur. Tek yapmaniz gereken reklamlarinizi ve hedef kitlenizi belirlemek ve sonrasi müsteri kazanmaya basliyorsunuz.

Bu islemlerde tüm müdaheleler sizin tarafinizdan gerçeklesir. Istediginiz her reklami durdurma ve yayinda birakma hakkinda yine siz sahipsiniz.

Reklamlarinizi dünyanin istediginiz her hangi bir ülkesinde her hangi bir sehri için verebilirsiniz.

Eger bu reklam platformundan faydalanmaya karar verdiyseniz simdi asagidaki linkten kayit olarak bilgilerinizi gönderdikten sonra ödeme islemlerinizi ayarlayin ve aninda reklam vermeye baslayin.

Google Reklamlarinda  Yalnizca bir kullanici reklaminizi tikladiginda ödeme yaparsiniz. HititAjans in Google Advertising Professional Sertifikali  Yöneticisi tarafindan yönetilen Google Sponsor Baglanti  daha çok tasarruf etmeniz amaciyla,  reklaminizin konumunu korumak için gereken en düsük maliyeti ödemenizi saglamak için, ödediginiz gerçek TBM'yi otomatik olarak düsürür.

Adwords programina kayit oldugunuzda asagidaki kanallarda reklaminiz gözükecektir.

Google Arama motorunda: Sag tarafta veya en üstte sponsor baglanti seklinde.

Arama Ortaklari Sayfalarinda: Arama ortaklari arama altyapisi olarak Google motorunu kullanan portal ya da sitelerdir. Adwords reklamlari bu sitelerde, arama sonuçlarinin en üstünde gösterilir.

Içerik Ortaklarinin sayfalarinda: Içerik ortaklari, adsense programina kayitli web siteleridir. Bu sitelerdeki Adwords reklamlari, içerik ortaklarinin belirledigi yerlerde görüntülenmektedir.

Sistem Nasil çalisiyorReklamlarinizi olusturuyoruz
Reklamlarinizi olusturup, isletmenizle iliskili kelime veya deyimler olan anahtar kelimelerinizi belirliyoruz.

Reklamlariniz Google’da görünür
Insanlar Google’da anahtar kelimelerinizden birini aradiginda, reklaminiz arama sonuçlarinin yaninda görünebilir.
Böylece, zaten sizinle ilgilenen bir hedef kitleye reklam yapiyor olursunuz.

Müsteri kazaniyorsunuz
Insanlar satin almak veya hakkinizda bilgi edinmek için reklaminizi tiklayabilir. Bu kadar kolaydir! Anahtar kelimeler, baskalarinin Google’da aradigi kelimelerdir Reklaminiz diger iliskili arama sonuçlarinin yaninda görünür.

Neden Ise YariyorHedef kapsam
Google’da arama yapan kisilere artik reklam yapabilirsiniz. Google’in arama sonuçlarinda simdiden görünüyor olsaniz bile, AdWords, Google’da ve reklamcilik agimizda yeni hedef kitleleri hedeflemenize yardimci olabilir.

Ölçülebilir deger
Aylik ve günlük üst maliyetinizi siz belirlersiniz ve sürpriz tutarlarla karsilasmazsiniz.

Maliyetler ve Ödeme

Bütçenizi belirleyin

Minimum harcama sorumlulugunuz yoktur--AdWords için ödediginiz tutar tümüyle size kalmistir. Örnegin, günlük bütçe olarak 7,5 YTL belirleyebilir ve reklaminiz her tiklandiginda 7,5 kurus ödemeyi seçebilirsiniz.

Varsayimlardan kaçinin
Anahtar kelime trafigi ve maliyet tahminleri, anahtar kelimeleri seçme ve bütçenizi en üst düzeye getirme konusunda bilinçli kararlar verebilmeniz için saglanir.

Yalnizca sonuçlar için ödeme yapin
Reklamlariniz görüntülendiginde degil, yalnizca reklamlariniz tiklanirsa ödeme yaparsiniz.
Ödeme seçenekleri ülkeye ve para birimine göre degismektedir.

Bulundugunuz bölgeye özel reklam  

Yerel ve bölgesel hedefleme
Reklamlarinizi sadece belirli bir bölgede arama yapan kisilere görüntülenecek biçimde ayarlanir. Artik, mesela bulundugunuz yere
40 kilometre uzakliktaki online müsterileri kolayca hedefleyebilirsiniz.
Isletmenizin yakininda hedeflemek üzere özel bir bölge tanimlanir

Google Sponsor Reklamlarinda HititAjans FarkiProfesyonel Destek

Reklam metniniz internet reklamçiliginda büyük kampanya yönetim deneyimine sahip HititAjans bünyesindeki uzmanlar (Google Advertising Professional) tarafindan hazirlanir, raporlanir ve interaktif olarak yönetilir.

En Ekonomik Maliyet

Google reklamlari performans tabanlidir, HititAjans tarafindan hazirlanan yüksek performans gösteren reklamlar ile daha düsük maliyet ile daha yüksek performans elde edersiniz. Reklaminizin daha düsük maliyetle, daha üst siralarda gözükür, bu sayede daha yüksek tiklanma oranlarina ulasilir.

Raporlama

Kampanyanizin basari raporlari (tiklama oranlari, maliyetler) uzmanlarimiz tarafindan interaktif olarak kontrol edilerek en uygun sartlar ile reklamlarinizin kitlenize ulastirilmasi garantilenir.

Güncellik

HititAjans uzmanlari tarafindan sürekli yapilan arastirma ve internet kullanici trendleri analizlerine göre reklamlariniz sürekli güncellenir. Hedef kitlenize ve ürünlerinize uygun olarak kampanyalariniz güncel gelismelere (etkinlikler, özel günler hatta haberler) göre düzenlenir.

Bütçeniz ne olursa olsun, reklamlarinizi Google’da görüntüleyebilirsiniz.

Aninda Destek

HititAjans uzmanlari google sponsor reklam baslatmak istediginizde aninda bu hizmeti baslatabilir ve istediginiz an reklam içeriginizi ve maliyetlerinizi degistirebilir


Kaynak :Hitit Ajans

Eklenme Tarihi :5/19/2009

 
Devam Eden Projelerimiz...
  • Tokyapbims.com Seo Çalismasi için Hitit Ajans'i Tercih Etti.
  • SesliChattr.com Seo Çalismasi için Hitit Ajans 'i Tercih Etti.
  • Çikolata Sepetim Seo ve Web Tasarimi Devam Etmektedir
  • Akudent.Com Web Tasarimi için Hitit Ajans 'i Tercih etti.
  • Beyzade Restaurant Seo için Hitit Ajans'i tercih etti.
  • Tatilde.org  Seo için Hitit Ajans'i Tercih Etti.
  • Hayaloglu Nakliyat Seo Çalismasi ve Web Tasarimi için HititAjansi Tercih Etti.
  • Magazinname.com Web TasarimiWeb Yazilimi ve Seo için Hitit Ajans'i Tercih Etti
Haberler...
•  Internetten Müzik Indirene Hapis !
•  Bilisim sektörü 2009'da büyüyecek!
•  Ihmal virüsün yarisidir
•  Bilisim projeleri için 10 Türk firmasi seçilecek!
•  Domain Satis Listesi
•  web tasarim ' da Kampanya
•  Videolarinizi sorunsuz izleyin
•  Sirketlere Web Sitesi Zorunlulugu
•  " www " 20 Yasina Basti
•  Telefon Görüsmeleri Artik Msn'den Daha Ucuz
•  Google Kisitlama Getirildi!
•  Ajanlar Facebook'ta
•  Bu krizin sorumlusu mavi gözlü beyazlar
•  Sesli mesajlari e-mail'e dönüstürüyor
•  TTNet 8 Mbit Internet Tarifesini Kullanima Açti
•  Google Twitter.com u satin aliyor
•  Internette dolasmak çalisani ise bagliyor
•  Email Marketing
•  Kartvizit Tasarimi
•  Logo Tasarimi
•  Kurumsal Kimlik Çalismalari
•  Elektronik Ticaret
•  Web Yazilim
•  Hitit Ajans Çalisma Prensibi
•  Google hakkinda suç duyurusu
•  Çift sim kart, 4 dual bant
•  200 bin eve kablosuz internet
•  Google Haber Gazetesi
•  Kizini 27 yil sonra Google'da buldu
•  Sitelerin gizli bilgileri herkese açildi mi?
•  Tanimli Türk hackerlardan Microsoft'a saldiri
•  Hosting Nedir?
•  Domain Nedir? Nasil Çalisir ?
•  Yahoo, GeoCities'i kapatiyor
•  Internet'te 224 milyondan fazla web sitesi var
•  Web korsanlari hakim karsisinda
•  Msn'e yasak geliyor.
•  Facebook'ta demokrasi rüzgari
•  Apple iPhone oyunu için özür diliyor
•  Yahoo, Geocities'i kapatiyor
•  Çocuklarin bayramina uygun teknoloji
•  Hizli internet rekabeti dizüstünde alevlendi
•  Microsoft'un CEO'su Türkiye'de
•  Cep telefonunuz devre disi kalabilir!
•  Dünya teknolojiye 700 milyar dolar harcadi.
•  Grafik Tasarimi
•  Profesyonel Web Tasarimlari
•  istanbulda matbaa
•  Seo Nedir ?
•  Neden SEO Yaptirmaliyim ?
•  Televizyonu unutup internetten izliyoruz
•  Tanimli HP Mini 1000 Vivienne
•  30 Nisan Google Semineri Hakkinda Yorumlar
•  Webtasarim'cilar için Firefox eklentileri
•  Site içi Optimizasyon
•  Rus Interpolü dogruladi
•  Iste internetteki indirim oranlari
•  Bu proje Google'i tahtindan indirir
•  Tellcom ve Superonline güçlerini birlestirdi
•  Mercegi takan video da çekiyor
•  Win7 nasil bir PC istiyor?
•  Google Dökümanlar'da yenilik
•  Domuz gribi nedir, nasil bulasir?
•  Domuz gribi iPhone'da
•  Youtube yasagi 1 yilini doldurdu!
•  web tasarimi ve web yazilimi fiyatlari
•  Toshiba'dan yeni HD kamera
•  MSN'de es aldatmaya bosama!
•  Bilgisayar kasasi tarih oluyor
•  2009 Etkilesim Tasarim Konferansi
•  Microsoft'tan web tabanli isletim sistemi; Gazelle
•  9 Yasinda Bir Yazilimci
•  Petabyte Nedir ?
•  Koysepete.com Iflas Etti
•  Google aramaya eklenen en yeni özellikler...
•  AMD'nin yeni adimi gelecege isik tutuyor.
•  Yeni bir alan adi uzantisi CO.TV yayinda!
•  Dünyanin en hizli elektrikli bisikleti satista
•  Google Adwords Deneme Kuponlari
•  AdWords'ün Avantajlari
•  Adwords Reklamlari Basari Için Ipuçlari
•  Google Adwords Reklamciligi
•  Google'nin kurucusu ölü bulundu
•  Istanbul Çapa Web tasarim | web tasarimi
•  Istanbul Kadiköyde Web tasarim | web tasarimi
•  Istanbul Bakirköy de Web tasarim | web tasarimi
•  Istanbul Besiktas Web Tasarimi | web tasarim
•  Ankara Web tasarim | Çankaya | Kizilay Web tasarim
•  Istanbul Taksim Web Tasarimi | web tasarim
•  istanbul beylikdüzü Web Tasarimi
•  istanbul ümraniye web tasarimi | web tasarim
•  istanbul fenerbahçe Web Tasarimi
•  istanbul fatih web tasarimi | web tasarim
•  Kot Etek
•  istanbul web tasarimi | web tasarim
•  Sivas Web Tasarim | Web tasarimi
•  Adana Web Tasarimi | Web tasarim
•  Adana | Ceyhan Web tasarimi Hizmetleri
•  izmir web tasarimi | web tasarim
•  Plastik KART
•  Damacana Su
•  netload | knight online | gold bar satis
•  Googleye Reklam Vermek
•  Varis Çoraplari | Protez
•  Bursa Web Tasarimi | Web Tasarim
•  Hesap Numaralarimiz
•  Microsoft'tan irkçi hata
•  Google kullanicilari saskina döndü
•  Balikesir Bandirma web tasarim | web tasarimi
•  1 ocak 2010 milli piyango çekiliş sonucları
•  Katalog tasarimi
•  Antalya Web Tasarim Web Tasarimi
Tüm Haberler
E-Mail Kaydı...
Boş Bırakmayınız !E-Mail Hatalı !
 


© 1997 - 2009 Tüm hakları HİTİT AJANS BİLİSİM TEKNOLOJİLERİ TİC. aittir.  En uygun çözünürlük 1024*768'dir.


web tasarım | web tasarımı | kurumsal web site tasarım | Seo | Logo Tasarımı | Kurumsal Kimlik Çalışmaları | Google